Ενημερωτική εκδήλωση “Μαθαίνω να διαχειρίζομαι το νόσημά μου”, Ρέθυμνο 5/7/2022
![](https://www.srcrete.gr/wp-content/uploads/2022/07/SRK_afisa_rethymno-01-719x1024.jpg)
Ο Σύλλογος Ρευματοπαθών Κρήτης διοργανώνει ενημερωτική εκδήλωση για τη διαχείριση των ρευματικών νοσημάτων στο Ρέθυμνο (Ξενοδοχείο Olympic), την Τρίτη 5 Ιουλίου 2022 στις 18:30. Ομιλήτριες της εκδήλωσης θα είναι η κα Χρυσούλα Κορκού, ρευματολόγος, η κα Καίτη Ζαχείλα, ψυχολόγος και η κα Πηνελόπη Πενθερουδάκη, ασθενής και μέλος ΔΣ του Συλλόγου Ρευματοπαθών Κρήτης. Η είσοδος είναι ελεύθερη στο κοινό.
![](https://www.srcrete.gr/wp-content/uploads/2022/07/αρχείο-λήψης-1024x363.jpg)